תגיות

, , , , , , , , ,

האם אבא שמגונן יותר מדי על הילד שלו בג'ימבורי הוא אדם בריא בנפשו? אני מאוד מקווה שכן

ג'ימבורי

למצולם אין קשר לכתבה. זה סתם ילד שהיה בבריכת הכדורים

ד"ר שלום רב

יש לי שאלה חשובה שמטרידה אותי. זו שאלה היפותטית. שמעתי סיפור מחבר של חבר ועניין אותי מה תהיה דעתך בנושא.

בוא נגיד שיש אבא אחד, לרוב הוא בריא בנפשו, שלוקח את הבן שלו לג'ימבורי ברמת גן. למה רמת גן? מה זה משנה דוקטור? סתם כי אולי זה יהיה קרוב לבית של האבא הזה. ונגיד שהוא נכנס לג'ימבורי וחולץ נעליים. ואחר כך הוא חולץ גם לבן שלו נעליים והם הולכים לשחק במכוניות. ונגיד שהבן של האבא הזה בן פחות משנתיים אבל יותר משנה וחצי.

וילד אחד בן חמש אומר לבן של האבא הזה: "עוף מכאן, תינוק. אתה לא יכול לשחק איתנו". והאבא הזה, שאני חוזר ומדגיש, דוקטור, הוא בריא לחלוטין בנפשו וגם לוקח דברים בפרופורציות, מסתכל על הילד ומאחל לו בלב שבגלל המשפט הזה יהיו לו חלומות רעים במשך שבוע. ולאימא שלו, שלא חינכה את הבן שלה, הוא מאחל שתצטרך להתעורר ולגשת אליו בכל פעם שהוא מתעורר בוכה.

והאבא והבן שלו, בוא נקרא לבן שלו "הדרדס", ככה נראה לי שהאבא ההוא קורא לבן שלו, אז האבא והדרדס ממשיכים לבריכת הכדורים. ושם יש ילד בן שש ששוכב בתוך הבריכה ולא מפסיק להתבכיין. וכשהדרדס נכנס לבריכת כדורים הילד המפונק בן השש אומר לאימא שלו: "מה זה התינוק הזה כאן. הוא מפריע לי. אני רוצה שהוא ייצא". והאבא של הדרדס לוטש בו עיניים, ונושך שפתיים, והוא חושב לעצמו שהבכיין הזה עולה לכיתה א'. והוא עוצר את עצמו מלהגיד לו שהוא שמע שבכיתה א' מרביצים כל יום לבכיינים כמוהו. ושהבן שלו, שעדיין לא בן שנתיים, כבר פחות נקניק ממנו. אבל הוא לא אומר את זה, דוקטור, כי הוא בן אדם מבוגר. ומה ייצא לו מלהתעמת עם ילד חלשלוש?

והדרדס מבסוט. הוא קופץ לבריכת כדורים, הוא משחק במכוניות ולא שואל אף אחד אם הוא מוזמן או לא להצטרף. הוא בן פחות משנתיים, הוא לא נעלב ממה שהוא לא מבין. ועדיין האבא מתעקש לגונן עליו ולוקח ללב כל מי שמדבר אליו קצת לא יפה.

והאבא עוקב אחריו בבריכת כדורים אבל עושה כאילו הוא מצלם אותו. הוא בכלל דוגל בלתת לילד עצמאות. והוא מסביר לעצמו שבכל זאת, למרות שהוא מאמין שאסור לחנוק את הילד בדאגה, מישהו עלול לקפוץ לו על הראש. הילדים שם משתוללים, דוקטור. זה דור אחר. הם לא נזהרים מספיק. עזוב אותך. הוא ייפצע, אחרי זה מיון ובלגן. קצת לשמור עליו. מה קרה? יש לו חיים שלמים להיות עצמאי. זה אמנם אבא שאני לא מכיר בעצמי, אבל אני יכול להבין את ההיגיון שלו.

מכוניות בג'ימבורי

למצולם אין קשר לכתבה. זה סתם ילד ששיחק במכוניות

בכל מקרה, האבא והדרדס מסיימים בבריכת כדורים וחוזרים בפעם הרביעית למכוניות. ואופק נכנס למכונית וכמעט מרביץ לילדה אחת שמנסה להישען עליה בזמן שאימא שלה בטלפון, במקום לשים עין על הילדה. אופק אמרתי? נו, מה זה משנה השם של הילד?

והאבא לוקח אותו הצידה ונוזף בו. והוא קצת בוכה, הדרדס, לא האבא. ואז הם חוזרים ופתאום אותה האימא עוזרת לו עם אופק. והילד נרגע. והאבא הזה כבר כל כך מתוסכל שהוא רוצה לספר לאימא שהבן שלו כמעט הרביץ לבת שלה. אז שלא תעשה לו טובות. ושגם לא תדבר בטלפון כשהיא בג'ימבורי. שתשים עין על הבת שלה. טיפת אחריות. באמת.

אבל הוא רק אומר לה תודה ומרגיש שחוץ מזה שהוא לא הצליח להגן על הבן שלו מילדים חוצפנים עם פה גדול, אפילו להרגיע את הילד שלו הוא לא מסוגל לבד.

תגיד דוקטור, לפי מה שתיארתי לך, יש סיכוי שהאבא הזה קצת דפוק?

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.