תגיות

, , , , , , , ,

בעדלאידע בחולון גיליתי שפורים הפך להיות פסטיבל עמוס בילדות בלבוש מינימלי

העדלאידע בחולון

חוויה לדרדס (על הכתפיים של סבא שלו). העדלאידע בחולון

אם מישהו רוצה הוכחה לכך שפורים כבר מזמן אינו חג גדול ליהודים, הוא צריך לבלות פעם אחת בעדלאידע בחולון. רק פעם אחת. מי שיסכים לשוב לתופת הזו פעם נוספת אוהב ככל הנראה שמתעללים בו.

הזהרתי את אימא של אופק שכיף לא יהיה לנו בחולון. תיארתי לה בפירוט את הפקקים ואת העומס, אבל היא החליטה שזו חוויה עבור הדרדס ולכן מצאתי את עצמי נלחם עם נהג מונית על חנייה, נדחק בין מאות אימהות ואבות לבושים בצורה מגוחכת, ומפלס דרך בין אלפי תלמידים ותלמידות שהגיעו לצפות בצעדה המתישה הזו.

אבל מילא הסבל בעדלאידע. את זה הבאתי על עצמי. מה שמטריד אותי יותר זה מה שהחג הפך להיות – פסטיבל פורנוגרפי, צפוף ומיוזע שעמוס בילדות בלבוש מינימלי. במקום להתחפש, מעדיפות לא מעט נערות להתפשט. האם אף אחד לא מסביר לילדה בת 13 שלצאת עם תחתונים וחזייה מהבית כדי לחגוג את פורים זה מטופש? כנראה שלא. האם אף מורה לא אומרת לתלמידות שלה שהמהות של החג היא לא התערטלות פומבית? כנראה שלא מספיק. למה מלכת אסתר צריכה ללבוש בעידן המודרני מיני וגופייה? כי ככה עושות כולן.

עדלאידע בחולון, 2014

אימא שלהן מרשה להן להסתובב כך? נערות בחצאיות קצרות בעדלאידע

אני שואל את עצמי אם הזדקנתי (לרוב אני עונה לעצמי שכן) או שמשהו באמת נדפק בדרך. כי פתאום אני אומר בקול רם משפטים מיושנים כמו "איך אימא שלהן מרשה להן לצאת כך מהבית?" ו"לא קר לה עם המכנסונים הללו?" איכשהו הפכה העדלאידע לסוג של מצעד גאווה סוג ב', בלי אג'נדה אבל עם נערות שרוקדות על משאיות ונערים שזוכים לצפות בנתונים הפיזיים של בנות כיתתם.

ובכל זאת, ניסיתי להסתובב קצת עם הדרדס על הכתפיים ולמצוא איזו נקודת אור. אבל הילדות העירומות, שירי הפופ הקצביים והדביקים שחזרו על עצמם, האימהות שהתווכחו מי עוברת קודם עם העגלה, הילדים שצרחו בתוך תחפושות של יובל המבולבל, והחום, אלוהים החום – הוכיחו לי שכאן לא יימצאו נקודות אור.

אחרי שילד אחד מרח עליי את הטילון שלו ונאלצתי לגונן על הדרדס מההמון ששטף את הרחוב, חייכתי אל אימא של אופק בסיפוק. הסבל שלי או שלה לא עניין אותי. התענגתי על כל הפעמים שאוכל להגיד לה "אמרתי לך" בדרך הביתה.

ואז הגיעה הדרך הביתה. הדרדס נרדם, אימא של אופק נתנה לי להגיד לפחות 15 פעמים "אמרתי לך", ופתאום, כשלא יכולתי להתאפק יותר, פתחתי את חלון הרכב וצעקתי לנערה שהתחפשה לפיה סקסית, או לנסיכה סקסית, או אלוהים יודע למה סקסית, "תגידי, אימא שלך מרשה לך להסתובב כך?"

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.