תגיות

, , , , , , , , , ,

ילדים לא אמורים לשנות לך את השגרה? עאלק

ילדים לא אמורים לשנות לך את השגרה? עאלק

1. "מה זאת אומרת החיים משתנים? ילדים לא אמורים לשנות לך את השגרה". כשאני שומע משפט כזה אני תמיד תוהה אם האדם שמולי הוא נאיבי או סתם מטומטם. בדרך כלל אני פשוט מוציא ממנו הבטחה שיתקשר אליי חודש אחרי שיהפוך להורה. ואוי, איך שאני נהנה כשאני עונה לשיחת הטלפון הזו.

2. "כשלי יהיה ילד אני בחיים לא אחליף לו חיתול אחרי שהוא עושה קקי". אתה תחליף, אבא'לה, תאמין לי שתחליף. אתה גם תסתובב עם חולצות מלאות בחלב שהילד פלט, תשיר איתו שירים שאתה לא סובל, תקנח לו את האף עם האצבעות ותמרח את הנזלת על המכנסיים שלך.

3. "אתה ספונטני? בוא נצא לסוף שבוע במדבר". ואני אומר: סבבה, בוא נלך. בוא נברח מהכול. בוא נרגיש צעירים ויפים ונאמין שכל החיים עוד לפנינו. רק תן לי רגע להתקשר לאשתי לקבל רשות, ואנחנו יוצאים לדרך.

4. "טוב, אני זז לישון שנ"ץ. נדבר יותר מאוחר". האמת היא שעליי אנשים שמוצאים זמן לישון באמצע היום לא עושים רושם. אני רק מאחל להם פרעושים במיטה.

>>רוצים עוד עשרה משפטים?
>>>10 משפטים שתצטערו שאמרתם
>>>10 משפטים שגם אתם כנראה תגידו
>>>10 משפטים שייגמרו בבכי
>>>10 משפטים שדורשים ועדת חקירה

5. "אחי, אני יודע שקבענו הערב לשתות אצלך קפה, אבל אני נוסע עם איזו דוגמנית מיוון לאילת. נהיה בקשר". גם חברים שדופקים לי ברז כדי לחיות את החלום לא עושים עליי רושם. כי למי יש כוח לנסוע עכשיו עד אילת עם בחורה אקזוטית? חם שם בטירוף וגם שמעתי שסגרו את כל הבאסטות בטיילת.

6. "בוא'נה, למה אתה כל הזמן נראה כל כך עייף?" לפעמים אני מסביר שיש לי ילד, וילדים לא מגדלים את עצמם אז כדאי שאשקיע בהם קצת. אבל כשאני במצב רוח מיוחד אני אומר שבלילות אני עובד על התוכנית שלי להשתלט על העולם.

7. "מה זאת אומרת אין לך זמן? אתה פשוט חייב ללמוד לנהל את הזמן שלך טוב יותר". המשפט הזה, בניגוד למשפטים הקודמים, הגיוני. והנה אחלה ניהול זמנים נכון – הימנעו מפגישות עם רווקים או עם זוגות טריים שמסבירים לכם איך לסדר את היום שלכם טוב יותר. הנה, חסכתי לכם לפחות חמש שעות בחודש.

8. "נו, אז מה הבעיה? מקסימום תישאר לישון אצלי". זו באמת לא בעיה. אין דבר שאשתי יותר אוהבת מלקום באמצע הלילה ולגלות שאני בעיצומה של מסיבת פיג'מות. ואם גם הילד מתעורר ומסרב לחזור לישון – היא בכלל מאושרת שכיף לי.

9. "חייבים לקבוע ערב פוקר לפחות פעמיים בשבוע". לרווקים ולהורים יש תפיסת זמן שונה לחלוטין. מי שלא מחויב להגיע בזמן כדי לקלח את הילדים, ושלא מוכרח להתעורר בשבע בבוקר ולשכנע את הבן שלו שכדאי לו ללכת לגן, ושלא הבטיח לאשתו שמחר בערב הוא מבשל ושוטף כלים, באמת מאמין שיש מספיק שעות ביממה לכל הרעיונות הטיפשיים שלו.

10. "נראה לי מתיש כל העניין הזה של ההורות. אני לא חושב שאני מוכן". בסופו של דבר זה משפט המפתח. הורות היא אכן עניין מתיש, ובאמת אף אחד לא מוכן לזה. אבל מצד שני, מה עדיף, לבלות את החיים בנסיעות לאילת עם דוגמניות יווניות?

*פורסם לראשונה במגזין הורים וילדים.

***

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.