תגיות

, , , , , ,

  

סלפי מילואים

הגיבורים האמיתיים הן הנשים. סלפי מילואים

1. מדי ב' הם מפית ענקית לנגב בה את הידיים. נגעת בסולר? נגב על המדים. נמרחה עליך גבינה? נקה עם המדים. נשפך חומר רדיואקטיבי על השולחן של השש-בש? קרצף עם המדים.

2. אין זמן טוב לצאת למילואים. לכן אין טעם במשפט כמו "וואי, הפעם זה ממש תקוע לי באמצע החיים". כל מילואים נתקעים באמצע החיים. כי למצוא את עצמך מסריח במדי ב', מסתער על גבעות ואוכל ביצים קשות ולחם יבש – זה תמיד תקוע.

3. הפלוגה שלך תמיד תשב בצד השני של הבסיס. זה לא משנה מאיפה אתה נכנס. ואגב, ההוא שאומר שהוא יודע לאן הולכים כי הוא שירת כאן בטירונות – הוא לא באמת יודע. תזכור את זה כשאתה צועד אחריו מהש"ג עם ארבעה קיטבגים.

מילואים

הסטנדרטים יורדים ב-30 אחוז. צילום: מתניה טאוסיג

4. כשאתה מגיע למילואים בגיל 23 אתה מנסה למרוח חיילות בסדיר ולהוציא מהן מספר טלפון ודייט. כשאתה מגיע למילואים בגיל 33 אתה מכריח חיילות בסדיר למרוח קרם הגנה, לחבוש כובע ולשתות הרבה מים.

5. בכל פלוגה יהיה את ההוא שמספר בדיחות גסות, ההוא שמזדעזע מהבדיחות הגסות, וההוא שמכריז שזו הפעם האחרונה שהוא מגיע למילואים, ואף אחד לא באמת מאמין לו.

>>רוצים עוד עשרה משפטים?
>>>10 משפטים שתצטערו שאמרתם
>>>10 משפטים שגם אתם כנראה תגידו
>>>10 משפטים שרק רווקים יכולים להגיד
>>>10 משפטים שדורשים ועדת חקירה
>>>10 משפטים שייגמרו בבכי

6. הסטנדרטים שלך יורדים בלפחות 30 אחוז ברגע שאתה לובש מדים. ממיטה מפנקת עם מזרן אורתופדי ומכונת קפה – למזרן מטונף, שינה עם נעליים וקפה שחור, תפל ופושר. ולמרות זאת, כולם נהנים בסופו של דבר במילואים.

7. שיחות שסיימתם בעמדה בטול כרם לפני שנתיים נפתחות באותה נקודה בדיוק באימון או בקו הבא. אז נכון, נוספו עוד ילדים, החלפתם עבודות, חזרתם בשאלה או בתשובה, התחתנתם, התגרשתם, טיילתם וראיתם. אבל זה אף פעם לא מפריע להמשך השיחה.

8. הגיבורים האמיתיים הם לא הגברים שיוצאים למילואים ומשחקים אותה כאילו הם הולכים להגן על המולדת, אלא הנשים שלהם שנשארות בבית עם ארבעה ילדים בחודש אוגוסט. בכל רגע נתון אני מעדיף לכבוש את סוריה מלמצוא הפעלות לכל הקיץ.

9. מילואים לא דומים בשום צורה למה שקורה בסרט גבעת חלפון. אבל הם בהחלט מהווים יעד לכל אזרח שלובש מדים.

10. ואחד יותר רציני: זה לא הנשק, ולא המדים. זה לא ימי האימונים ולא הניסיון. מה שעושה פלוגת מילואים לפלוגה מצוינת אלה האנשים שמגיעים אליה. כל שאר הדברים הם רק התפאורה.

תודה רבה למור גניש, עידו ריבלין, יקיר בוזגלו, אלי גולדמן, אמיתי ברד, יהונתן באשר וחגי דוידוביץ'

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.