תגיות

, , , , , ,

מולי עומד איש קצר שמפתח במהירות את הזהות שלו. מולי עומדת הגרסה המשופרת שלי, משופרת פי מיליון. וזה מראה נהדר. מזל טוב ילד שלי

יום הולדת שלוש

יום הולדת שלוש

1.

אהובי,

בכל ערב, אחרי שאתה הולך לישון, אני עורך ביני לבין עצמי את "מבחן האבא" – איזה אבא הייתי היום? ומכיוון שאני ביקורתי מאוד כלפי כל מה שקשור להורות שלי, אני מעניק לעצמי רק את הציונים "מצטיין" ו"נכשל". ומכיוון שאלו שני הציונים היחידים, בלא מעט ערבים אני נאלץ להכשיל את עצמי.

>>>מתנה לגיל שנה: סיפור שכתבתי לילד

לא קל להיות אבא מצוין, אבל בחרתי שלעולם לא אהיה אבא בינוני. אם כעסתי עליך ללא סיבה, אם הייתי עסוק בדברים אחרים ולא התפניתי אליך, אם לא לימדתי אותך שום דבר חדש בכל הזמן שהיינו יחד – נכשלתי. אם סיימת את היום שלך מאושר יותר, חכם יותר ומגובש יותר – עמדתי ברף.

פעם הייתי נבהל מכישלונות. היום אני מקבל אותם בלי פחד. כי זה מה שגיליתי, ילד שלי: אי אפשר להיות הורה מושלם בכל יום. נשבע לך שניסיתי.

2.

דצמבר הוא החודש שבו הקוסמוס איזן את עצמו. בדצמבר 2009 אבא שלי, שאותו אהבתי מאוד, נפטר. בדצמבר 2011, אתה, שאותך אני אוהב מאוד, הופעת. את אבי שפטתי בחומרה על הורותו, את עצמי אני שופט בפחות חומרה. ממנו למדתי שאתה יכול להיות הורה לא מוצלח, אבל עדיין לאהוב את הילדים שלך יותר מכל דבר אחר ביקום. לכן, גם בימים שבהם אני נכשל אני מזכיר לעצמי שאני אוהב אותך יותר מכל דבר אחר ביקום.

תזכור את זה כשיגיע הזמן שלך לשפוט אותי.

3.

לפני חודש למדת לספור עד עשר. וכמה ימים אחר כך ניגשת אליי וסיפרת לי שעוד מעט יש לך יום הולדת, ונחגוג לך את גיל שלוש. ואחר כך תהיה בן ארבע. ואחר כך בן חמש. ובאותו הרגע, כך ראיתי, הבנת שלצד המספרים, גם אתה גדל. את מה שאתה למדת בכמה ימים, לקח כמעט שנה להבין. אתה באמת גדל.

אני מביט עליך צומח והנשימה שלי נעצרת. מולי עומד איש קצר שמפתח במהירות עצומה את הזהות שלו. מולי עומדת הגרסה המשופרת שלי, משופרת פי מיליונים. וזה מראה נהדר. ביום ההולדת הקודם שלך כתבתי לך כאן ש"אי אפשר לבחור ילדים כפי שאי אפשר לבחור הורים". השנה הבנתי איזה מזל יש לי שככה הדברים. כי לא משנה כמה טוב הייתי מבקש אותך, לא הייתי מקבל את מה שקיבלתי.

מזל טוב מלאך של אבא,
איזה כיף שבאת.

***

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.