תגיות

, , , , , ,

כלבים וילדים

רגע של נחת. עוד שנייה הוא יחזור להתעלם ממנה או להתעלל בה

1. קחו כלב, זו אחלה הכנה לילד. חשוב להגיד: אין דבר בעולם שמכין אתכם לילד. שום דבר. לא גיבוש לימ"מ, לא שבוע שבי בסיביר, גם לא טיפול מסור באחיינים שלכם. להגיד שכלב הוא הכנה לילד זה כמו להגיד שנסיעה על אופניים עם גלגלי עזר היא הכנה לנהיגה על סמיטריילר.

2. אין דבר כזה 'ילדים שמפחדים מכלבים', יש 'הורים שמפחידים ילדים מכלבים'. ואם אתם מסוג ההורים שמפחידים את הילדים שלהם – מספיק עם זה כבר. זה מעצבן לאללה.

3. הכלב הוא חברו הטוב של האדם, עד שהוא מוצא חיים. ברור שאתם ממש סחבקים, והולכים לים ביחד, וכיף לכם איתו מאוד. אבל ברגע שהוא ימצא משהו טוב יותר לעשות – לחטט בפחי זבל או לנבוח על משאיות – הוא ישכח מקיומכם.

>>רוצים עוד עשרה משפטים?
>>>10 משפטים שתצטערו שאמרתם
>>>10 משפטים שגם אתם כנראה תגידו
>>>10 משפטים שרק רווקים יכולים להגיד
>>>10 משפטים שצריך לדעת על מילואים 

4. הכלב הוא חברו הטוב של האדם, עד שהאדם מביא ילדים. זוכרים איך התייחסתם לחבר הטוב שלכם כמו לבן משפחה? הלבשתם אותו, ישנתם איתו במיטה, לקחתם אותו ליום כיף בפארק. אז ברגע שחזרתם מבית החולים עם תינוק אמיתי, הכלב, באופן מצער, הופך לדייר סוג ב' בבית. החברוּת רבת השנים נמחקת לטובת ילד בכיין שבחיים לא יאהב אתכם כמו כלבכם הנאמן.

5. הודעה חשובה: העולם לא מתחלק לאנשים שאוהבים כלבים ולאנשים שאוהבים חתולים. יש גם, תתפלאו לשמוע, אנשים ששונאים בעלי חיים, לא חשוב מאיזו עדה. אה, ויש גם את המעיקים האלה ש"מתים לגדל כלב, אבל זה מביא לכלוך, וגם למי יש זמן, ובבוקר גם ככה כולם בלחץ לקחת את הילדים לגן ובאמת, הלוואי שיכולתי".

6. כלבים יעילים יותר משואבי אבק. ה"איי-דוג" יעבור אחרי ארוחת הערב שלכם ויצחצחו את הרצפה, יגיע למטבח בשביל לנקות שאריות, ואפילו יעביר לק על הילד שלכם, כשהפרצוף שלו מלא בטחינה או בריבה.

ילדים וכלבים 2

אלה הראל עם טולסטוי. כן, ככה הם אשכרה קראו לכלב שלהם טולסטוי | צילום: רבקי הראל

7. בשלב מסוים הילדים ידרשו כלב. זכרו: לא משנה מה הם מבטיחים – הם לא יטפלו בו, הם לא יוציאו אותו לטייל, הם לא ידאגו לו לאוכל. ודווקא אתם, שתיאלצו להתמודד איתו בסופו של דבר, תגלו שהוא האורגניזם היחיד שמקשיב לכם בבית.

8. ילדים שגדלים עם כלב בבית לעולם לא יפחדו מכלבים. וזה נהדר, כי כלבים שגדלו עם ילד בבית יפחדו לנצח מילדים.

9. כלב הוא מטלה נוספת, ולמרות שזה מבאס לפעמים, אתם תודו לאלוהים שהבאתם אותו ברגע שתוכלו להפיל על בן/בת הזוג שלכם את ארוחת הערב, המקלחת, הסיפור וההשכבה של הילדים, כי "בוני פשוט חייב לחרבן".

10. בני אדם גונבים, מועלים בכספים, מלכלכים, שודדים אוצרות טבע, משפילים, מרמים, משלמים שוחד, מקבלים שוחד, גוזלים מקשישים, מזהמים את הסביבה, מתעמרים בחלשים ומטייחים הכול. אבל ברגע שתלך עם הכלבה, שלא עשתה שום דבר רע לאיש במשך שבע שנותיה, בלי רצועה, מישהו יהיה חייב לעצור ולשאול אותך: "למה היא לא קשורה?"

תודה לכפיר ורבקי הראל, לאודי גזולי, לבועז חכים, לשי ניסים ולשחף הדאיה על העזרה והרעיונות
פורסם לראשונה במגזין "הורים וילדים".

***

אהבתם את הפוסט? יש עוד הרבה כאלה:

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.