תגיות

, , , , , ,

לא שיחקנו מספיק בכדור, לא היינו מספיק בחוף, לא ביליתי איתו מספיק בבריכה, לא סיפרתי לו סיפור. אבל בסך הכול היה לו חופש נהדר

אבא ובן

בתמונה: הדברים שכן הספקנו – לחייך מלא

לא הספקתי לקחת את הדרדס לסוף שבוע בים, או לטיול אתגרי בגולן, או לסרט שהבטחתי לו בקולנוע, או להצגת ילדים שרציתי שנראה יחד.

לא שיחקנו מספיק בכדור, לא היינו מספיק בחוף, לא ביליתי איתו מספיק בבריכה, לא סיפרתי לו סיפור כשביקש, לא הספקתי ללמד אותו לקרוא, לא הספקתי ללמד אותו חשבון, לא הספקתי ללמד אותו אנגלית, לא עשיתי איתו תיאטרון בובות, לא השתוללנו מספיק במזרקות, פספסתי את גשם המטאורים ונקברתי בעבודה במקום לשבת לצפות איתו בסרט שרצה לראות.

כעסתי עליו כששיחק בכדור בסלון, וכעסתי כששיחק לי בטלפון, וכעסתי כששיחק בברז, וכעסתי כששוב שיחק בכדור, וכעסתי כשאמר לי שמשעמם לו, והוא רוצה שאשחק איתו כי נמאס לו לשחק לבד.

היה לי חם. והיה לי בבית ילד שאני מאוד רוצה שיהיה מאושר גם שהיקום לח ומיוזע, אבל גם שלושה חודשים לא מספיקים כדי לממש את כל הדברים שרציתי לעשות איתו בחופש. כי רציתי שיהיה לנו זמן ואיכות, והבטחתי לעצמי שאהיה סבלני ומכיל ואוהב. לא היה מספיק זמן, ולא הייתה מספיק איכות. לא הייתי מכיל ולא סבלני. הייתי אוהב. לפעמים לאהוב זה לא מספיק.

לא אפיתי איתו עוגה, לא נשארנו לילה אחד עד ממש מאוחר, סתם כי מחר אין גן. הקפדתי שילך לישון מוקדם. חיכיתי לרגע שייכנס למיטה, כדי שאוכל לפתוח בירה קרה ולשמוע שקט. לפעמים לשמוע שקט זה כל מה שאדם צריך.

היה לדרדס חופש נפלא ומקסים. לא יכולתי לקוות שהוא יהיה ממצה יותר. הוא ראה, וחווה, וביקר ולמד בלי הפסקה. אבל כל מה שאני רואה לנגד עיניי זה את הדברים שפספסתי – ולא את מה שהספקתי.

ועוד מעט יהיה עוד חופש, ואחריו עוד אחד ובלי שנרגיש בכלל כבר יהיה שוב קיץ ושוב יהיה חם, ואני ארצה לטייל ולעשות וללמד, אבל הזמן הארור הזה שוב לא יספיק. ואני אכעס, וארוץ, ואשתדל, ואביט על עצמי באכזבה כשהכול ייגמר, למרות שכל הקיץ הייתי במרוץ כדי להספיק.

אני אבא מחורבן ואני אבא נהדר ואני אבא מפוצל שבוחן את עצמו בכל יום ומעניק לעצמו ציונים אכזריים, וזה עלול להיות מתיש. כי אהבה זה מתיש, ואחריות זה מתיש, ותכנונים זה מתיש, וקיץ זה מתיש, וגם ילד אחד, יפה עד כאב ואהוב עד אינסוף, עלול לפעמים להיות מתיש.

***
הצטרפתם כבר לדף הפייסבוק של אבטיפוס?