תגיות

, , , ,

פורים 2016 ייזכר כחג שבו גילינו שגם הכנת תחפושת יכולה להסתיים בכישלון מהדהד

8bb4d2e8-af40-4034-b71d-a17c25812074

הפורים הזה ייזכר כחג שבו הפכתי לאבא גרוע. בעצם, הוא ייזכר כחג שבו הפכנו להורים גרועים (סורי בובה, תתחלקי איתי באחריות). כי מול כל הילדים האחרים עם התחפושות המרשימות שלהם, והאפקטים והמקוריות, שלחנו לגן ילד עם גלימה וכיסוי לעיניים. זהו.

והתביישנו בעצמנו. ברור שהתביישנו. התביישנו כי לא נערכנו ולא התכוננו ולא בדקנו את האפשרויות הנוספות בזמן. התביישנו כי המבצע הצבאי שלנו, "מבצע פורים", כשל, וילד אחד הלך לגן עם אלמנטים כל כך לא מרשימים, שהחלטתי לא לצלם כדי שלא יהיה תיעוד לכישלון שלי.

אומר זאת כך יונית: כשאתם העליתם בהתרגשות תמונות של הילדים המחופשים והמחויכים שלכם, אני התחלתי להבין את גודל המחדל – הילד שלי הולך לגן עם תחפושת דרדלה.

וכל היום הסתובבנו עם מועקה, כי הורים טובים חייבים לשלוח את הילד שלהם עם תחפושת נורמלית. צב נינג'ה או אריה או פאוור ריינג'ר, אבל ככה? גלימה וכיסוי עיניים?

ומרוב שהתעסקנו בכישלון, ובחוסר האחריות המחריד, ומי בכלל נתן לנו להיות הורים? שכחנו שבבית גדל דרדס דעתן שלא מתבייש לעדכן אותנו כשמשהו לא מוצא חן בעיניו. ולכן בערב, אחרי יום שלם של מועקה, אימא שלו פשוט שאלה אותו איך היה היום שלו. הוא סיפר לה שהיה נפלא, שהוא נהנה מאוד בגן ושהוא מאוד מרוצה מכך שהיה היום גיבור על.

ורק אז נזכרנו שמהות פורים, לפחות עבורנו, היא לא המקוריות או הייחודיות או העלות – אלא הדמיון. האפשרות להיות מישהו או משהו אחר ליום אחד. ובזמן שאנחנו הסתובבנו עמוסי רגשות אשמה, ילד אחד היה הגיבור על הכי מבסוט שהוא יכול להיות.

פורים שמח

***

אבטיפוס – עכשיו גם בפייסבוק