תגיות

, , , , , , , ,

"לאימא יש תינוק בבטן", אמרנו לו. "בעוד כמה חודשים אתה תהפוך להיות אח גדול"

d50e0512-764e-4980-8f56-e197aa8b0743

מתאמן בלהיות אח גדול

בשבוע שעבר התקיימה בבית משפחת ברנד ישיבה חשובה. הנוכחים: אבא, אימא ודרדס בן ארבע. הנושא: התרחבות. לדרדס הולך להיוולד אח. מאזן הכוחות בבית הולך להשתנות.

"אופקי", אמרה אימא של אופק, "יש לנו בשורות טובות בשבילך". הדרדס חייך אלינו והמתין בדריכות. "אתה זוכר ששאלת אותנו מתי יהיה לך אח או אחות?" שאלתי אותו. החיוך התרחב. הרגליים שלו נעו בעצבנות. "אז לאימא יש תינוק בבטן. בעוד כמה חודשים אתה תהפוך להיות אח גדול".

הדרדס קם מהכיסא, ניגש אל אימא שלו והעניק לה חיבוק ונשיקה. אחר כך הוא התנתק ממנה וניגש אליי. גם אותי הוא חיבק ואז הוא נישק אותי על האף. הוא התיישב בינינו מבסוט ויחד דיברנו על התינוק שיגיע. איזה אח הוא יהיה ואיך הוא ישמור על החבר החדש במשפחה. בכיור היו כלים. הבית היה מבולגן כפי שבית שיש בו ילדים תמיד מבולגן. כולנו היינו מותשים מהיום שהיה לנו. ובכל זאת, היה לנו חשוב לשבת ולדמיין אותנו בהמשך.

יכולתי לספר לכם על שנה וחצי של המתנה. על הזדחלות של ייאוש ועל ערבים שבהם התחבקנו ואמרנו לעצמנו שקיבלנו כבר מתנה אחת, וכל השאר זה בונוס. אבל מה זה משנה עכשיו? אם זו הייתה הדרך שהיינו צריכים לעבור – ובכן, זה בסדר גמור.

כי הרגע הזה, שבו ישבנו כולנו על הספה, היה רגע קסום. כנראה אחד היפים בחיי. זו הייתה משפחה קטנה ומאושרת שנערכת לקבל אליה עוד אושר ועוד אהבה. אפס ציניות. אפס הומור שחור. אפס כעס או תסכול. רגע מזוקק של שמחה ותקווה.

כל השאר זה בונוס.